Warning: Illegal string offset 'mailchimpintegration' in /home/neselibebek/public_html/classes/Hook.php on line 554

Notice: Array to string conversion in /home/neselibebek/public_html/classes/Hook.php on line 554

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/neselibebek/public_html/classes/Hook.php:554) in /home/neselibebek/public_html/classes/controller/FrontController.php on line 1000

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/neselibebek/public_html/classes/Hook.php:554) in /home/neselibebek/public_html/classes/controller/FrontController.php on line 1001
Satış Sözleşmesi - Neşelibebek Giyim

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Nihai tüketicilerin sanal mağazamızdan yapacağı perakende alışverişlerinde geçerli olacak "Mesafeli Satış Sözleşmesi" örneğidir. Bu sözleşme sipariş verildiği esnada sipariş veren kişi tarafından veriler bilgilere istinaden gerekli bölümler doldurularak ödeme ekranında müşteri tarafından onaylanması istenecek, onay verilmesi durumunda sipariş verme işlemi gerçekleşecek ve sipariş mesajı ile birlikte e-posta adresinize bir kopyası gönderilecektir.

MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI:
Neselibebek.net
Neşelibebek Giyim ve Aksesuar, Mithatpaşa Mah. Osmaniye Cad. No:12 Alipaşa Çarşısı Arkası Merkez/Edirne

Tel: (0284)214 40 01

1.2- ALICI:
...........
...........
...........
...........
...........
...........

MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.neselibebek.net internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış ve Kargo Bedelleri, sipariş verdiğinizde sözleşmeye yazılacaktır.

Ödeme Şekli : Sipariş Esnasında Tarafınızdan Belirlenir
Teslim Alacak Kişi ve Sevkıyat Adresi : Sipariş Esnasında Tarafınızdan Belirlenir
Kargo Bedeli : Sipariş tutarına, uzaklığa ve paket boyutuna göre farklılık gösterebilir veya bedelsiz olabilir. Kargo bedeli sipariş verdiğiniz esnada siparişteki ürünlere göre belirlenerek sözleşmeye yazılacaktır.
Teslim Süresi : Ödemeyi Takiben İş günleri saat 16:00'ya kadar gelen tüm siparişler aynı iş gününde kargoya teslim edilir.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, www.neselibebek.net internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir CD DVD VCD, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
-Hijyenikliği bozulabilecek sağlık ve beslenme ürün ve aksesuarları
-Göğüs Popmaları
-Ateş Ölçerler
-Sağlık Ürünleri
-Buhar Makineleri
-Kitap, Dergi Mecmua ve benzeri matbuu ürünler
-CD, VCD ve DVD'ler

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
Neselibebek.net
Neşelibebek Giyim ve Aksesuar, Mithatpaşa Mah. Osmaniye Cad. No:12 Alipaşa Çarşısı Arkası Merkez/Edirne

Tel: (0284)214 40 01

ALICI
...........
...........
...........
...........
...........

Satış Vaatlerinin Geçerlilik Süresi : Sipariş verdiğiniz andan itibaren 3 İş Günüdür.
Kargoya Teslim Süresi : İş günleri saat 16:30 a kadar gelen tüm siparişler aynı iş gününde kargoya teslim edilir.